Skuteczny szampon przeciwłupieżowy
16 listopada 2015
0

 

a
Jestem dziewczyną, która ma kłopotliwy problem…..bardzo mocno przetłuszczają mi się włosy….czytałam różne rzeczy na ten temat i postanowiłam wypróbować jedną. Na pewnym forum mówili, że trzeba takie włosy „przetrzymać”. Czyli zwyczajnie nie myć ich jak długo się da. Pomyślałam, że spróbuję. Wytrzymałam tydzień, wspomnę tylko, że wcześniej głowę myłam codziennie, albo co drugi dzień. To była jakaś męka. Mało tego, po tej cudownej kuracji miałam więcej kłopotów. Przetłuszczające się włosy i okropny łupież……nieszczęścia ponoć lubią chodzić parami. Jako że lubię dużo wiedzieć, postanowiłam poszukać informacji na ten temat. Oczywiście u bardziej wiarygodnego źródła niż internet. U swojego lekarza.

Łupież? A co to takiego?

2

Łupież zwykły jest schorzeniem dermatologicznym owłosionej skóry głowy. Cechujące się nadmiernym złuszczaniem się naskórka. Wywołuje go najczęściej mikroskopijny grzyb o nazwie Pityrosporum ovale. Łupież zwykły skóry owłosionej głowy dotyka ludzi w każdym wieku, ale najczęściej występuje u młodzieży. Szacuje się, że ta dolegliwość dotyczy od 2,5% do 70% ludności. Rozpoznaje się dwie podstawowe odmiany łupieżu: łupież zwykły i łupież tłusty (z nasilonym łojotokiem). Skóra w łupieżu zwykłym nie wykazuje cech zapalnych, natomiast w łupieżu tłustym występują uwarstwione żółtawe strupy i objawy stanu zapalnego……te wiadomości pasowały jak ulał do moje go stanu. Przeraziłam się żółtawymi strupami na głowie. To nie przelewki. Tylko dlaczego mnie to spotkało????

Przyczyny

Dokładna przyczyna łupieżu nie jest znana, wydaje się jednak, że poza zwiększonym występowaniem grzyba Pityrosporum ovale, do jego powstawania przyczyniają się zarówno czynniki zewnętrzne jak i wewnętrzne. Do czynników wewnętrznych należą m.in. zaburzenia hormonalne, osłabienie organizmu, stres, niewłaściwe odżywianie się oraz predyspozycje genetyczne. Natomiast czynniki zewnętrzne, które wywołują i nasilają zjawisko łupieżu to: nadmierne używanie środków do stylizacji włosów, niewystarczające spłukiwanie szamponu, rzadkie mycie głowy oraz czynniki klimatyczne – do zaostrzenia stanu chorobowego dochodzi zwykle zimą. Znowu pasuje. Mamy koniec grudnia….Święta za pasem , a ja mam strupy na głowie i śnieg na ramionach, fuj. Muszę się wyleczyć.

Co zrobić, jeśli łupież się pojawi ……

4

Najlepiej zdecydować się na produkty, które zaspokajają specyficzne potrzeby skóry głowy. Preparaty te normalizują proces keratynizacji naskórka, wyraźnie zmniejszają nadmierne złuszczanie się naskórka owłosionej skóry głowy, a także likwidują przyczyny łupieżu. W moim przypadku jest to szampon Dandrene, ponieważ w procesie leczenia skóry dotkniętej łupieżem ważne jest hamowanie rozwoju bakterii, drożdżaków oraz grzybów, które go powodują. Ma on jeszcze mnóstwo innych rewelacyjnych właściwości: szampon przeciwłupieżowy celuje nie tylko w objawy, ale i przyczyny problemu,

dzięki zastosowaniu technologii nanosomowej Dandrene jest jeszcze skuteczniejszy,
zawiera składniki, które zwalczają drożdżaki oraz pielęgnują delikatną skórę głowy,
eliminuje także przetłuszczanie się włosów i swędzenie skóry, zapobiegając nawrotom problemu,
jest w 100% bezpieczny i nie wywołuje podrażnień,
doskonały w przypadku osób, które do tej pory nie poradziły sobie z eliminacją łupieżu.
Szampon Dandrene reguluje i odnawia naturalną mikroflorę bakteryjną a także nawilża skórę głowy i włosy. A to wszystko dzięki jego unikatowemu i w 100% naturalnemu składowi:
ketokonazol – znany środek przeciwgrzybiczny, który redukuje namnażające się drożdżaki,
klimbazol – niezwykle skuteczny składnik wykazujący silne działanie przeciwgrzybiczne,
kompleks z krzewu Manuka– działają przeciwgrzybiczo, wspomagając efektywność klimbazolu i ketokonazolu,
wyciąg z granatu – wzmacnia funkcje obronne skóry, zapobiegając nawrotom łupieżu.

Moja lekarka powiedziała mi, że o skórę głowy i włosy należy odpowiednio dbać.
Przede wszystkim odpowiednio dobranym szamponem należy zmyć kurz i zanieczyszczenia oraz wcześniej zastosowane kosmetyki (np. odżywki, lakiery). Przy przesuszonych lub zniszczonych włosach warto sięgnąć po szampon regeneracyjny, przy łupieżu – po szampon dermatologiczny przeciwłupieżowy – Dandrene. Włosy po umyciu powinno się delikatnie osuszyć ręcznikiem. Powinno się unikać ekspozycji włosów na gorące powietrze suszarki, stosujemy chłodniejsze powietrze.

To naprawdę działa!!!!!

3
Dzięki jej radom i kuracji szamponem Dandrene wyleczyłam się z łupieżu już po 2 tygodniach. I teraz stosuję go profilaktycznie co drugie mycie. Nie chcę już powrotu do tej smutnej historii. Nie ma śladu na bluzkach, głowa mnie już nie swędzi i nie mam już tych obrzydliwych strupów na skórze głowy. Dobrze, że w porę się zorientowałam i kupiłam Dandrene, bo moja historia mogła się skończyć wyłysieniem!!!!

PS. Przestroga !!!!! Jeśli chcecie mieć pewność, że dostajecie oryginalny produkt, kupujcie tylko ze strony producenta. Wiecie, ile podróbek krąży po internecie……