Czy suplementy diety na odchudzanie są skuteczne?
18 lipca 2017
0

073Półki apteczne uginają się pod ciężarem suplementów diety przyspieszających redukcję tkanki tłuszczowej. Koktajle, tabletki na odchudzanie, proszki, krople, herbatki, a nawet plastry odchudzające! Wybór jest ogromny! Jedni uważają je za skuteczny sposób na pozbycie się kilku dodatkowych kilogramów. Inni za wymysł szatana, który jest w stanie odchudzić jedynie nasz portfel!

Jak jest naprawdę? Przyjrzyjmy się najbardziej popularnym mitom na temat tabletek odchudzających!  

Tabletki na odchudzanie pomogą mi schudnąć. Prawda! 

Aczkolwiek należy pamiętać o tym, że stosowanie samych tabletek na odchudzanie nie wystarczy. Jeżeli będziemy objadać się słodyczami, a do tego łykać suplementy diety, to nawet te najdroższe nie pomogą nam schudnąć. Kluczową rolę odgrywa dieta oraz zmiana nawyków żywieniowych.

Tabletki na odchudzania przyspieszają metabolizm. Prawda!

Substancje takie, jak pieprz kajeński, zielona herbata czy guarana przyspieszają metabolizm i sprawiają, że odchudzanie staje się jeszcze bardziej efektywne.

Tabletki na odchudzanie nie wywołują skutków ubocznych. Mit!

Skład większości preparatów wspomagających odchudzanie bazuje na naturalnych ekstraktach roślinnych. Większości, ale nie wszystkich! W Internecie znajdziemy bez problemu tabletki zawierające niebezpieczne dla życia  substancje chemiczne takie, jak: sibutramina czy dinitrofenol!!! Trzeba uważać!!!

Tabletki na odchudzanie hamują głód! Prawda!

Nie wiem czy wiecie, ale tabletki wspomagające odchudzanie zostały podzielone na kilka grup. Do pierwszej zaliczamy tabletki hamujące łaknienie, czyli takie, które zawierają w składzie chrom lub błonnik! Do kolejnej, preparaty spalające tłuszcz bazujące na takich składniach, jak: pieprz kajeński, guarana, l-karnityna. Do ostatniej grupy zaliczamy preparaty wieloskładnikowe. Znajdziemy w nich mix substancji odchudzających, które kompleksowo zadbają o nasz organizm w trakcie odchudzania. Nie tylko przyspieszą ten proces, ale również dostarczą kompleksowy zestaw witamin i minerałów, uzupełniający ewentualnie niedobory powstałe w wyniku utraty nadmiaru kilogramów.

Tabletki na odchudzanie poprawiają efekty ćwiczeń! Prawda!

Chodzi o te suplementy diety, które zawierają w składzie takie substancje, jak: guarana czy l-karnityna. Pierwsza z nich dodaje energii i sprawia, że nasze treningi stają się jeszcze bardziej efektywne. Z kolei ta druga przyspiesza procesy metabolizmu tłuszczów zachodzące w organizmie!