Zdrowe odchudzanie
18 kwietnia 2018
0

Większość z nas chcąc zrzucić nadmiar kilogramów sięga po gotowe diety odchudzające. W Internecie jest ich mnóstwo. Największą popularnością cieszą się te diety, które pozwalają zrzucić dużą liczbę kilogramów w jak najkrótszym czasie.

 

  • Dieta Dukana – 10 kg w 10 dni
  • Dieta South Beach – 7 kg w 14 dni
  • Dieta Atkinsa – 6 kg w 14 dni 

 

W pogoni za szczupłą sylwetką zapominamy, że zdrowo odchudzanie polega na utracie maksymalnie 1 kg tygodniowo, a nie 5!! W większości przypadków diety-cud nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem. Mogą nam bardziej zaszkodzić niż pomóc. Jeżeli naprawdę chcesz schudnąć omijaj je szerokim łukiem.

wags

Zdrowe odchudzanie

Nie bez powodu mówi się, że odchudzanie zaczyna się w głowie. Człowiek podchodzący do tematu odchudzania rozsądnie , wie musi zmienić nawyki żywieniowe – nie na miesiąc czy dwa, lecz na stałe! Do końca życia! W trakcie odchudzania i po jego zakończeniu, warto przestrzegać zasad piramidy żywieniowej. Dzięki nim zaczniesz zdrowo jeść oraz poprawisz swoje samopoczucie. Dieta powinna być dostosowana indywidualnie do Twoich potrzeb. Zacznij od obliczenia dziennego zapotrzebowania na kalorie. Dzięki niemu dowiesz się ile kalorii musisz jeść aby schudnąć. Od teraz musisz zwracać uwagę nie tylko na to ile kalorii pochłaniasz, ale również na to z czego one pochodzą. Zadbaj o prawidłowe proporcje węglowodanów, białka i tłuszczy. Musisz również kontrolować co i kiedy jeść! Węglowodany – do południa, białko – wieczorem. Podstawy zdrowej diety już znasz. Teraz czas na trening – postaw na aktywność fizyczną, która sprawi Ci przyjemnością. Jeżeli nie lubisz ćwiczyć na siłowni, zacznij jeździć na rowerze. Nie katuj się! Każda forma ruchu jest dobra! Nawet zwykły spacer potrafi odchudzić