aw-pol
  • Zdrowie
  • Sport i aktywność
  • Dietetyka
  • Medycyna
  • Kontakt
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
HealthNews
  • Zdrowie
  • Sport i aktywność
  • Dietetyka
  • Medycyna
  • Kontakt
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
HealthNews
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
Strona główna Sport i aktywność

Czy sport zawodowy jest niezdrowy?

w Sport i aktywność, Zdrowie
Czy sport zawodowy jest niezdrowy?

Alternatywą dla siedzenia przed telewizorem (np. po pracy) jest uprawianie rozmaitych dyscyplin. Wiele osób się jednak tego… obawia. Czy słusznie? Jeśli martwisz się o kontuzje, to takich urazów jest zdecydowanie więcej w zawodowym sporcie. Które dyscypliny są szczególnie niebezpieczne? Czy uprawianie sportu od czasu do czasu jest zaś groźne? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziesz w poniższym tekście.

Czym cechuje się zawodowy sport?

Na pewno możliwością zarabiania bardzo dużych pieniędzy. Szczególnie jeśli weźmiemy pod lupę kilka najbardziej popularnych dyscyplin. Im większe pieniądze, tym bardziej zażarta rywalizacja. Np. o miejsce w drużynie i potem w podstawowym składzie itd. Taka jest naturalna kolej rzeczy. Nie da się ukryć, że mocno wpływa to na poziom. A gracze, którzy obstawiają zakłady bukmacherskie, mogą pasjonować się np. genialnymi spotkaniami futbolowymi. Warto dodać, że grać można na wiele sposobów. Coraz popularniejsza jest m.in. sts aplikacja mobilna. W razie czego możesz również obstawiać stacjonarnie i online (z poziomu swojego konta bukmacherskiego). Należy zaznaczyć, że w zawodowym sporcie nie brakuje nie tylko pieniędzy, rywalizacji i emocji. Warto wspomnieć także o kontuzjach. Niektóre urazy są lekkie. Na szczęście można szybko sobie z nimi poradzić. Inne kontuzje są zaś już relatywnie ciężkie. Przez to trzeba np. przechodzić przez rehabilitację, która trwa nawet kilka miesięcy. Nie można zatem napisać, że zawodowy sport to samo zdrowie. A wielu zawodników już po karierze narzeka na wiele dolegliwości…

Niektóre dyscypliny są szczególnie groźne

Chodzi tutaj m.in. o żużel. Warto podkreślić, że w Polsce jest to jedna z najbardziej popularnych dyscyplin. Szczególnie w takich miastach, jak Zielona Góra, Częstochowa, Toruń, Bydgoszcz, Leszno itp. Na stadionach nie brakuje kibiców, którzy z wypiekami na twarzach obserwują rywalizację pomiędzy zawodnikami. Ci z kolei pędzą jak najszybciej do mety. Niestety, taka ostra rywalizacja ma czasami opłakane skutki. Znane są przypadki żużlowców, którzy na torze… stracili życie. A inni po wypadkach – w czasie wyścigów – do dzisiaj nie mogą podnieść się z wózka inwalidzkiego. Żużel (pod tym kątem) to jedna z najbardziej niebezpiecznych dyscyplin.

Sport dla amatora? Samo zdrowie!

Nie jesteś zawodowcem? Chcesz zaś tylko od czasu do czasu potrenować? W takim razie nic nie powinno Cię od tego odciągnąć. Amatorskie uprawianie sportu oznacza bowiem wiele korzyści dla zdrowia. Oczywiście, musisz być uważny w czasie np. podnoszenia ciężarów. Poza tym obciążenia powinny być optymalne. Jeśli zadbasz o takie kwestie, to możesz z „czystą głową” uprawiać rozmaite sporty.

5/5 - (1)
Tagi: sportstszdrowie
Advertisement Banner
Poprzedni post

Jak poskromić apetyt przed okresem

Bądź na bieżąco

https://www.facebook.com/AW-POL-108695918246407

Nie przegap!

Aktywność fizyczna dla osób chcących zrzucić zbędne kilogramy
Sport i aktywność

Aktywność fizyczna dla osób chcących zrzucić zbędne kilogramy

Chcesz zrzucić zbędne kilogramy? Każdego dnia patrzysz w lustro i pragniesz schudnąć? Nie chcesz, aby dopadała Cię zadyszka przy wchodzeniu...

Czytaj więcej

Tagi:

aktywność aktywność fizyczna aktywność sportowa badanie błędy dietetyczne dieta dietetyk erytrol jedzenie ksylitol lekarstwa medycyna medycyna estetyczna miesiączka odchudzanie odżywianie okres omega 3 redukcja tkanki tłuszczowej rezonans magnetyczny sport sport w zimę stewia sts suplementacja suplementy witaminy zabiegi medyczne zamienniki cukru dla cukrzyka zdrowie zdrowy tryb życia zima

Realizacja projektu: www.celnet.eu

Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Zdrowie
  • Sport i aktywność
  • Dietetyka
  • Medycyna
  • Kontakt